Klatka.pl
Żużel  RSS
Żużel. Syn legendy stracił rok. Teraz może być objawieniem ligi

#zrodlo
Wolfe Wittstock po raz drugi wystartuje w rozgrywkach polskiej. Właściciel drużyny, Frank Mauer, liczy na lepsze wyniki niż w poprzednim sezonie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Zawodnicy Wybrzeża intensywnie przygotowują się do sezonu. Klub regularnie sprawdza żużlowców

#zrodlo
Zdunek Wybrzeże Gdańsk mimo czasów pandemii nie próżnuje. Na miejscu intensywnie przygotowują się adepci szkółki oraz lokalni zawodnicy. Natomiast reszta trenuje w swoich miejscach zamieszkania. Klub regularnie sprawdza postępy wszystkich żużlowców.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Półtora okrążenia: Rząd jedno mówi, a drugie robi. Może nas czekać cały sezon bez kibiców [FELIETON]

#zrodlo
Rozumiem decyzję PGE Ekstraligi, by wystartować zgodnie z planem w kwietniu. Nie ma sensu przekładać wiosennych meczów, bo może się okazać, że cały sezon pojedziemy bez kibiców na trybunach - pisze Marta Półtorak.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Marek Cieślak komentuje wyniki Gali Mistrzów Sportu. "Zmarzlik nie ma z nimi żadnych szans"

#zrodlo
Bartosz Zmarzlik przed rokiem zwyciężył w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski. Teraz mimo porównywalnych sukcesów do ubiegłorocznych zajął dopiero 5. miejsce. Dla wielu to zaskoczenie. Jednak Marek Cieślak tłumaczy dlaczego tak się stało.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Cellfast Wilki Krosno ruszają z naborem do szkółki

#zrodlo
Marzysz o tym aby zostać żużlowcem? Chcesz spróbować swoich sił na motocyklu? Cellfast Wilki Krosno ogłosiły właśnie nabór do szkółki żużlowej chłopców w wieku do 15. roku życia.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Hegemoni indywidualnych mistrzostw krajowych. Dominator Leigh Adams, nieodżałowany Billy Sanders


W małym cyklu przedstawiamy multimedalistów i rekordzistów indywidualnych mistrzów krajowych w kategorii seniorów. Wybraliśmy 8 wiodących żużlowych nacji. Jako pierwsza Australia, gdzie w tabeli wszech czasów od lat niezmiennie króluje Leigh Adams.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Cios dla brytyjskiej Premiership. Trudno sobie wyobrazić ligę bez Swindon Robins

#zrodlo
Swindon Robins w ostatnich latach zdominowało rywalizację w brytyjskiej Premiership. W sezonie 2021, o ile ten w ogóle ruszy na Wyspach, ostatniego mistrza kraju zabraknie w stawce. - To dla nas cios - mówi Rob Godfrey.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Esben Hjerrild - kolejny talent z Danii. Polskie kluby już go zaczepiają


Duńczycy od lat udowadniają, że potrafią pracować z młodzieżą. Regularnie w rozgrywkach młodzieżowych pojawiają się liczący zawodnicy z tego kraju. Rok temu czarował Marcus Birkemose, ale spory progres zanotował też nieco starszy Esben Hjerrild.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Transfer Mateusza Bartkowiaka. Legenda mówi, że powinien odejść. Stal w niewdzięcznym położeniu


Nadal nieznana jest przyszłość Mateusza Bartkowiaka, o którego zabiega MrGarden GKM Grudziądz. Moje Bermudy Stal ma wątpliwości, czy zawodnik powinien odejść z klubu. Gorzowianie znajdują się obecnie w trudnym położeniu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Będzie języczkiem u wagi. Dyspozycja Kacpra Gomólskiego kluczowa dla ROW-u

#zrodlo
To on zrobi różnicę. Pytanie tylko czy na plus, czy na minus? Kacper Gomólski od kilku sezonów nie potrafi ustabilizować formy. Czy odnajdzie to, czego mu brakuje w rybnickim klubie u boku trenera, z którym zdobywał medale DMP?

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Znamy datę 12. Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. Organizatorzy mają ambitne plany

#zrodlo
Wiadomo już, kiedy odbędzie się 12. odsłona Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski. Zmagania o królewskie insygnia na torze w Gnieźnie dojdą do skutku w wakacje.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Dominik Kubera wcale nie musi opuścić trzech meczów Motoru. Frątczak przypomina casus Warda

#zrodlo
Dominik Kubera nie ma przynależności klubowej. Będzie mógł ją nabyć w kolejnym okienku transferowym. Jeśli Motor będzie mieć trochę szczęścia, to wcale nie musi być osłabiony w trzech pierwszych meczach.

Tagi: MotoGP
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Sędziowie żużlowi dla Niny Słupskiej

#zrodlo
Udało się zebrać już milion złotych, ale ciągle potrzebne są środki. Bratanica sędziego żużlowego Pawła Słupskiego walczy z SMA. U Ninki zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni. Potrzebne są pieniądze na terapię genową. Pomogą sędziowie żużlowi.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Niemcy stawiają na popularyzację żużla. Chcą zwiększyć liczbę transmisji

#zrodlo
W wielu krajach żużel zaczyna powoli zanikać, jednakże są też takie, w których rozwija się całkiem prężnie. Takim przykładem są Niemcy. Tamtejsze kluby dołączają do polskiej ligi, a teraz pracują nad zwiększeniem liczby transmisji wydarzeń żużlowych.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. W zespole Wilków wiele niewiadomych. Kluczowy będzie zawodnik U24

#zrodlo
Cellfast Wilki Krosno zmiażdżyły 2. LŻ w sezonie 2020, jednak teraz ich czeka ciężki bój o utrzymanie w eWinner 1. Lidze. Zespół z Podkarpacia budując skład postawił na doświadczenie, jednak zdaniem eksperta kluczowy może się okazać zawodnik U24.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. 50. urodziny wyjątkowego mistrza. Fatalny wypadek przerwał mu karierę i był początkiem końca polskiego klubu

#zrodlo
Mark Loram obchodzi 50. urodziny. Jedyny taki mistrz świata. Jeden z najbardziej widowiskowo jeżdżących żużlowców w historii i jednocześnie postać wyjątkowo pechowa. Karierę zakończył mu wypadek, w którym własnym ciałem "wykosił" drewnianą bandę.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Unia Tarnów przedstawiła sparingpartnerów. Pojedzie z dwoma ekstraligowcami

#zrodlo
Tomasz Proszowski dograł temat sparingpartnerów Unii Tarnów przed sezonem 2021. Jaskółki przed startem eWinner 1. Ligi zmierzą się z trzema rywalami.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Social Speedway 2.0: Greg Hancock dumny z syna. Bracia Pawliccy w roli morsów

#zrodlo
Greg Hancock nie zamierza wracać do profesjonalnego ścigania, ale w roli trenera swoich synów może odnieść sukcesy równie ogromne jak podczas swojej kariery. Nie powinno dziwić, że Amerykanin jest dumny z ostatniego sukcesu młodego Karla.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Gabriel Waliszko: Powiększenie PGE Ekstraligi szansą na lepszą atrakcyjność rozgrywek

#zrodlo
Od pewnego czasu trwa dyskusja nad powiększeniem PGE Ekstraligi. Zmiana liczby drużyn miałaby wejść w życie już w 2022 roku. Nasz rozmówca, Gabriel Waliszko twierdzi, że większa liczba zespołów w lidze jest zależna głównie od czynników finansowych.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Rohan Tungate: Po takim sezonie, jaki miałem, powinienem zarobić dużo więcej

#zrodlo
Rok 2020 wiązał się nie tylko z mniejszą liczbą imprez sportowych, a co za tym idzie możliwości zarobkowych, ale też z okrojonymi stawkami za punkt i cięciami w kontraktach. Pomimo "zarobkowych obostrzeń" Tungate jest zadowolony z ubiegłego sezonu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Klatka.pl