Prointegra
Żużel  RSS
Żużel. Oto zawodnicy, którzy uzbierali w tym roku najwięcej bonusów!

#zrodlo
Choć każdy zawodnik chciałby zawsze zdobywać trzy punkty, to ważne jest, aby przywozić ważne "oczka", dojeżdżać przed rywalem, co często stawia w lepszym położeniu drużynę. Oto zawodnicy, którzy w minionym sezonie zdobyli najwięcej bonusów!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Rafał Osumek ocenia skład Włókniarza. Przedpełskiego żal, ale za Smektałę brawa [WYWIAD]

#zrodlo
Eltrox Włókniarz Częstochowa przejdzie metamorfozę. W drużynie pojawi się aż trzech nowych seniorów. Transferowe ruchy Lwów ocenia były zawodnik klubu, Rafał Osumek. Jego zdaniem duże uznanie należy się zwłaszcza za transfer Bartosza Smektały.

Tagi: Transfery
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Marcel Studziński wyciągnął wnioski. Przed juniorem Startu duże wyzwanie

#zrodlo
Marcel Studziński tłumaczy, że w minionym sezonie to wcale nie kondycja była jego główną bolączką. Problem leżał po stronie mentalnej. Gdy udało się go zlokalizować i usunąć, zawodnik prezentował się zdecydowanie lepiej.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Sebastian Szostak pobił rekord Golloba. Zwycięstwo dedykował zmarłemu tacie i swojej babci [WYWIAD]

#zrodlo
17 września 2020 roku skończył 17 lat, dokładnie w 70. rocznicę pierwszego turnieju o Łańcuch Herbowy. W niedzielę wygrał to trofeum, zostając najmłodszym jego zwycięzcą. - Sukces dedykuje nieżyjącemu tacie. Czuwał nade mną - mówi Sebastian Szostak.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Stal Gorzów w sezonie 2020. Drużyna bliska spadku została wicemistrzem

#zrodlo
Sezon 2020 już ze względu na same obostrzenia i cały czas obecne zagrożenie epidemiologiczne był bardzo dziwny. To, co przeżyła Moje Bermudy Stal Gorzów i jej kibice były z kolei prawdziwym rollercoasterem.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Oni pozytywnie zaskoczyli w tegorocznej 2. Lidze!

#zrodlo
Wilki Krosno w świetnym stylu awansowały do eWinner 1. Ligi, a ich świetna postawa to także zasługa tego, że pewni zawodnicy zdecydowanie zaskoczyli znakomitą formą. Oto największe niespodzianki 2. Ligi Żużlowej!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Tomas Jonasson chce wrócić do ligi polskiej. Szwed przeorganizował swój team i ma duże wsparcie finansowe

#zrodlo
Jeszcze w 2015 roku Tomas Jonasson był uczestnikiem cyklu Grand Prix. W ostatnim sezonie nie startował w Polsce wcale. Teraz przeorganizował swój team i liczy na to, że dostanie znów szansę w naszym kraju.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Nie tylko Celina Liebmann pokonuje mężczyzn. Sara Cords uwielbia współzawodnictwo

#zrodlo
Celina Liebmann została pierwszą kobietą, która zdobyła punkty w polskiej lidze. Echa jej sukcesu dotarły również do Stanów Zjednoczonych. - Słyszałam o niej. Mam przeczucie, że zrobi wielkie rzeczy - powiedziała tamtejsza zawodniczka Sara Cords.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Scott Nicholls mógł jeździć w Polsce. Rodzina okazała się ważniejsza

#zrodlo
Koronawirus doprowadził do odwołania sezonu 2020 w Wielkiej Brytanii. Chociaż Scott Nicholls otrzymał oferty z polskich klubów, to wolał pozostać na Wyspach i zrezygnować z jazdy. Rodzina okazała się ważniejsza.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Tak źle nie było od dekady. Polacy przeciętnie poradzili sobie w I lidze

#zrodlo
Podczas minionego sezonu eWinner 1. ligi zagraniczni zawodnicy jak nigdy stanowili o sile zespołów. Według statystyk, polscy żużlowcy mają za sobą najgorszy sezon w ciągu ostatniej dekady.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Łaguta pobił swoją rekordową średnią. Najlepsi zawodnicy PGE Ekstraligi w meczach wyjazdowych

#zrodlo
Po najlepszych w meczach domowych przedstawiamy czołówkę PGE Ekstraligi pod względem średniej biegowej ze spotkań wyjazdowych. W zestawieniu górują dwaj Rosjanie i Polak, którzy także w ogólnej klasyfikacji zdecydowanie zdystansowali konkurentów.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Mark Lemon zaskoczony. Jack Holder odmówił startu w Speedway of Nations

#zrodlo
W składzie reprezentacji Australii na Speedway of Nations w Lublinie zabrakło Jacka Holdera. Okazuje się, że utalentowany zawodnik odmówił Markowi Lemonowi startu w tych zawodach. - Byłem dość zaskoczony - przyznał menadżer Kangurów.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Historyczne chwile na ostrowskim torze. Sebastian Szostak z Łańcuchem Herbowym [RELACJA]

#zrodlo
Najmłodszy zwycięzca zawodów, dopiero czwarty zawodnik ostrowskiego klubu, który sięgnął po to trofeum i całe podium dla gospodarzy - 68. Turniej o Łańcuch Herbowy przeszedł do historii potrójnie. Triumfował w wielkim stylu Sebastian Szostak.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Były problemy w szatni i dylematy menedżera. Ostatecznie jednak Start zrobił swoje

#zrodlo
Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno skończył sezon na pozycji wicelidera eWinner 1. Ligi, z niewielką stratą do Apatora. Czerwono-czarni dźwignęli się po słabym początku i później byli już groźni dla wszystkich.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Transferowe zagadki w eWinner 1. Lidze. Najgorętsze nazwiska wciąż dostępne na rynku

#zrodlo
Wiele kart w eWinner 1. Lidze jest już rozdanych, ale cały czas jest kilka transferowych zagadek, które dotyczą mocnych nazwisk. Kilka klubów rywalizuje o tych samych żużlowców. Decyzja jednego czy drugiego sprawi, że układanka szybko się ułoży.

Tagi: Transfery
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Turniej o Łańcuch Herbowy. Pech Nile Tuffta. Zawodnik Falubazu z podejrzeniem złamania ręki


Niezwykle pechowo zakończył się sezon 2020 dla Nile Tuffta. Zawodnik RM Solar Falubazu uczestniczył w wypadku podczas 68. Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa. Z podejrzeniem złamania ręki odwieziono go do szpitala.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Emocjonalny wpis Grigorija Łaguty. Rosjanin jest wściekły na federację


Grigorij Łaguta umieścił w mediach społecznościowych emocjonalny wpis, w którym oskarża rosyjską federację o zaniedbanie reprezentacji. Zdaniem zawodnika kadra trzykrotnych mistrzów SoN była najgorzej zorganizowana z całej stawki.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Oni pozytywnie zaskoczyli w tegorocznej eWinner 1. Lidze!

#zrodlo
Rozgrywki eWinner 1. Ligi zakończyły się tak, jak większość mogła się spodziewać - awansem toruńskiego Apatora. Nie oznacza to jednak, że sezon był pozbawiony niespodzianek. Oto zawodnicy, którzy pozytywnie zaskoczyli na zapleczu elity!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Koronawirus. Hans Nielsen wraca do zdrowia. Wie, kiedy wróci do Danii

#zrodlo
Hans Nielsen w dalszym ciągu przebywa w Lublinie, gdzie dochodzi do siebie po zakażeniu koronawirusem. Duńczyk wraca do zdrowia i wie już, kiedy będzie mógł wrócić do ojczyzny.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Połowa ligi chętnej do awansu. Czy ktoś pójdzie śladem Wilków?

#zrodlo
Wilki Krosno w tym sezonie absolutnie zdominowały rozgrywki drugiej ligi. Powtórzenie bilansu wszystkich zwycięstw wydaje się mało prawdopodobne, ale już do wywalczenia samego awansu na zaplecze PGE Ekstraligi mamy kilku chętnych.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
Polecamy
Daniel Bewley młodzieżowym mistrzem Wielkiej Brytanii

02

Finał Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii Juniorów rozegrany na torze w Ipswich z kompletem punktów wygrał Daniel Bewley. Startujący w polskiej PGE Ekstralidze w barwach Betard Sparty Wrocław Bewley zdobył swój pierwszy tytuł w tej kategorii wiekowej. Wcześniej był mistrzem Wielkiej Brytanii do lat 19.

Tagi: Masters
Źródło: speedway.info.pl

reklama
Hopaj

f4up