Wiocha
Skoki narciarskie  RSS
Sven Hannawald zmienia telewizyjne barwy

#zrodlo
Sven Hannawald zostanie nowym ekspertem niemieckiej stacji ARD podczas transmisji skoków narciarskich. Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni z 2002 roku zastąpi w tej roli Dietera Thomę.

Źródło: www.skijumping.pl

Martti Nõmme mistrzem Estonii


Martti Nõmme, który wiosną ogłosił koniec kariery sportowej, został zwycięzcą niedzielnych Mistrzostw Estonii na skoczni w Otepää (HS100). Na starcie rywalizacji zabrakło Arttiego Aigro i Kevina Maltseva.

Źródło: www.skijumping.pl

Costa i L. Malsiner mistrzami Włoch, uraz Insama i upadek Bresadoli

#zrodlo
Lara Malsiner - po zakończeniu kariery przez Elenę Runggaldier - została nową mistrzynią Włoch w skokach narciarskich. Złoto w jednoseryjnej rywalizacji mężczyzn na obiekcie normalnym w Predazzo zdobył kombinator norweski - Samuel Costa. Najdłuższy skok zawodów oddał Giovanni Bresadola, któremu upadek zabrał medal krajowego czempionatu. Na starcie zabrakło Alexa Insama,...

Źródło: www.skijumping.pl

Puchar Świata pań w Zao odwołany

#zrodlo
Organizatorzy konkursów w Zao ogłosili, iż styczniowe zawody rangi Pucharu Świata kobiet nie dojdą do skutku. Japończycy swoją decyzję argumentują problemami logistycznymi wynikającymi z trwającej pandemii.

Źródło: www.skijumping.pl

Y. Sato podwójnym mistrzem Japonii

#zrodlo
Yukiya Sato zdominował tegoroczne mistrzostwa Japonii w skokach narciarskich. Rekordzista Wielkiej Krokwi do złota z obiektu normalnego w niedzielę dołożył zwycięstwo na dużej skoczni w Hakubie. Srebro i brąz - podobnie jak w sobotę - zdobyli kolejno Daiki Ito oraz Junshiro Kobayashi. W zmaganiach kobiet, stawką których był 18. Puchar...

Źródło: www.skijumping.pl

Nieoficjalnie: Killian Peier poważnie kontuzjowany


Jak dowiedział się serwis Skijumping.pl, Killian Peier prawdopodobnie zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie, co oznacza dla niego koniec sezonu 2020/21. Medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata z dużej skoczni na początku tygodnia ma przejść operację.

Źródło: www.skijumping.pl

Deschwanden mistrzem Szwajcarii, upadek Peiera

#zrodlo
W sobotę w Einsiedeln rozegrane zostały konkursy indywidualne w ramach Mistrzostw Szwajcarii. Złote medale wywalczyli Gregor Deschwanden oraz Sina Arnet. Główny faworyt rywalizacji mężczyzn, Killian Peier zaliczył upadek w pierwszej serii zawodów.

Źródło: www.skijumping.pl

Zmiana sposobu lądowania lekarstwem na problemy Maren Lundby

#zrodlo
Maren Lundby, trzykrotna zdobywczyni Pucharu Świata kobiet, w dalszym ciągu odczuwa skutki kontuzji. Ze względu na przeciążone kolano została zmuszona do tego, aby drastycznie zmienić swoje przygotowania do nadchodzącego sezonu.

Źródło: www.skijumping.pl

Y. Sato mistrzem Japonii z rekordem skoczni, Takanashi najlepszą kobietą

#zrodlo
Yukiya Sato po raz pierwszy w karierze wywalczył tytuł mistrza kraju w skokach narciarskich. 25-latek przy okazji ustanowił letni rekord normalnego obiektu olimpijskiego w Hakubie. W stawce pań japońską dominację podtrzymała Sara Takanashi.

Źródło: www.skijumping.pl

Trzy loty czarterowe FIS w trzy tygodnie

#zrodlo
Trzy loty czarterowe mają umożliwić planowe rozegranie pierwszej części Pucharu Świata w skokach narciarskich 2020/21. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) informuje, że organizuje tego typu połączenia przy okazji zawodów rozgrywanych na przełomie listopada i grudnia.

Źródło: www.skijumping.pl

Trener Słoweńców: "Wszystko wskazuje na to, że sezon będzie przebiegał zgodnie z planem"

#zrodlo
Trzeci sezon Gorazda Bertoncelja w roli głównego szkoleniowca Słoweńców to szereg nowych doświadczeń względem minionych lat. W ostatnich miesiącach - z powodu wybuchu pandemii - jego podopieczni rzadko rywalizowali na arenie międzynarodowej, a zdecydowaną większość okresu przygotowawczego spędzili na monotonnym szlifowaniu formy. Mimo nadzwyczajnych warunków, 44-latek nie traci pozytywnego nastawienia...

Źródło: www.skijumping.pl

Wsparcie dla szwedzkich skoczkiń. "Ważny krok dla całej dyscypliny"

#zrodlo
Szwedzi rozpoczynają olimpijską ofensywę. W ramach przygotowań do zimowych igrzysk, które odbędą się w 2026 i 2030 roku, dodatkowym wsparciem finansowym objętych została grupa najbardziej perspektywicznych przedstawicieli sportów zimowych. Wśród wyróżnionych znalazły się też dwie skoczkinie narciarskie.

Źródło: www.skijumping.pl

Althaus mistrzynią Niemiec, Freitag najlepszą juniorką

#zrodlo
Juliane Seyfarth nie obroniła tytułu mistrzyni Niemiec w skokach narciarskich. Tej jesieni w Oberstdorfie lepsza o pół punktu okazała się Katharina Althaus. W kategorii juniorek poza zasięgiem rodaczek była Selina Freitag.

Źródło: www.skijumping.pl

Eisenbichler mistrzem Niemiec, bezkonkurencyjni Bawarczycy

#zrodlo
Markus Eisenbichler wywalczył pierwszy w karierze tytuł indywidualnego mistrza kraju w skokach narciarskich. W stawce juniorów równych sobie w Oberstdorfie nie miał Claudio Haas. Zmagania zespołowe zostały zdominowane przez skoczków z Bawarii.

Źródło: www.skijumping.pl

Sezon 2020/21 bez Stephana Leyhe

#zrodlo
Członkowie sztabu szkoleniowego niemieckiej reprezentacji - w porozumieniu z kadrowymi lekarzami - podjęli decyzję o wycofaniu Stephana Leyhe z udziału w sezonie 2020/21. Niemiec, który w marcu doznał poważnej kontuzji kolana, ma w pełni sił przygotować się do sezonu olimpijskiego.

Źródło: www.skijumping.pl

Deluxe Ski Jump 4 powraca z nową aktualizacją

#zrodlo
Na tę informację fani gier komputerowych o skokach narciarskich czekali ponad sześć lat. 13 listopada światło dziennie ujrzy najnowsza aktualizacja Deluxe Ski Jump 4. W nowej odsłonie gracze będą mogli nie tylko dodawać próbować swych sił na nowych skoczniach, ale także tworzyć własne obiekty.

Źródło: www.skijumping.pl

Noworoczny konkurs w Ga-Pa bez kibiców

#zrodlo
Kolejny organizator zawodów Pucharu Świata 2020/2021 podjął decyzję o przeprowadzeniu rywalizacji bez udziału kibiców na trybunach. Tym razem sprawa tyczy się noworocznego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen.

Źródło: www.skijumping.pl

Eisenbichler mistrzem Niemiec, Haas najlepszym juniorem

#zrodlo
Markus Eisenbichler wywalczył pierwszy w karierze tytuł indywidualnego mistrza kraju w skokach narciarskich. W stawce juniorów równych sobie w Oberstdorfie nie miał Claudio Haas.

Źródło: www.skijumping.pl

Y. Ito i J. Kobayashi najlepsi przed mistrzostwami Japonii

#zrodlo
Czwartkowy sprawdzian reprezentantów Japonii w Hakubie zakończył się zwycięstwami Junshiro Kobayashiego oraz Yuki Ito. W najbliższy weekend na kompleksie olimpijskim z 1998 roku odbędą się mistrzostwa kraju.

Tagi: Yuki Ito
Źródło: www.skijumping.pl

Choi Heung-chul wrócił na skocznię po siedmiu miesiącach i wygrał zawody w Pjongczangu

#zrodlo
Pierwsze od czasu sezonu zimowego oficjalne i oceniane skoki oddali koreańscy skoczkowie. W miniony weekend na skoczni normalnej w Pjongczangu rozegrano zawody o Puchar Prezesa Koreańskiego Związku Narciarskiego.

Źródło: www.skijumping.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami