Klatka.pl
Skoki narciarskie  RSS
Jak Małysz uratował wąsy Fijasa – Harrachov 2001

#zrodlo
49. Turniej Czterech Skoczni dobiegł końca, ale Polska była wciąż pod wrażeniem fenomenalnego występu Adama Małysza. Niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, kolejne zawody Pucharu Świata zostały zaplanowane w Harrachovie, zaledwie 5 kilometrów od polsko-czeskiej granicy. Organizatorzy konkursów lotów narciarskich na Certaku musieli mierzyć się z oblężeniem biało-czerwonych kibiców, będących pod...

Źródło: www.skijumping.pl

Jan Mazoch: Mam sentyment do Zakopanego

#zrodlo
Blisko stuletnia Wielka Krokiew była świadkiem setek, a być może i tysięcy upadków. Jedne były kuriozalne, jak choćby ten Wolfganga Loitzla zaliczony już na najeździe, inne wyglądały groźnie, ale finalnie nie niosły ze sobą poważniejszych konsekwencji, jak choćby Adama Małysza w 2011 roku. Ale był też upadek, którego temat wraca...

Źródło: www.skijumping.pl

Doležal dla czeskich mediów: Mamy w Polsce świetną bazę do uprawiania skoków


Doskonałe wyniki, jakie uzyskują polscy skoczkowie pod wodzą Michala Doležala nie mogły przejść bez echa za naszą południową granicą. W końcu to Czech prowadzi jedną z najlepszych obecnie, jeśli nie najlepszą, drużynę na świecie w swojej dyscyplinie i to w czasie, gdy tamtejsze skoki przeżywają być może największy kryzys w...

Źródło: www.skijumping.pl

Rasnov z dodatkowym konkursem PŚ pań

#zrodlo
Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) ogłosiła, że jeden z odwołanych na początku sezonu konkursów z cyklu Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich zostanie dokooptowany do programu zawodów w Rasnovie. To właśnie w Rumunii odbędzie się jedyny tej zimy pucharowy mikst.

Źródło: www.skijumping.pl

Wielka Krokiew gotowa na imprezy najwyższej rangi

#zrodlo
W ostatnich miesiącach Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem poczynił wiele inwestycji związanych z modernizacją infrastruktury Wielkiej Krokwi. Pod Tatrami nie brakuje determinacji, aby w lutym Puchar Świata w skokach narciarskich ponownie zawitał do zimowej stolicy Polski.

Źródło: www.skijumping.pl

Po zawodach: Statystyki weekendu PŚ w Titisee-Neustadt

#zrodlo
Za nami dwutygodniowy maraton ze skokami narciarskimi. Tuż po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni, najlepsi zawodnicy wyruszyli w podróż do Titisee-Neustadt, aby wziąć udział w dwóch konkursach Pucharu Świata. Pora na małe statystyczne podsumowanie ostatnich dni na Hochfirstschanze (HS142).

Źródło: www.skijumping.pl

"W Euro 2012 też nikt nie wierzył" - Ukraińcy myślą o zimowych igrzyskach w 2030 roku

#zrodlo
Kiedy latem ubiegłego roku informowaliśmy o pomyśle organizacji igrzysk olimpijskich przez Ukrainę, wiadomość tę traktowano nieco z przymrużeniem oka jako ciekawostkę i chwilowy kaprys decydentów zza naszej wschodniej granicy, Okazuję się jednak, że Ukraińcy traktują ten pomysł zupełnie poważnie i zamierzają dążyć do jego realizacji. W ostatnich dniach obszernego wywiadu...

Tagi: Euro 2016
Źródło: www.skijumping.pl

Kadra Polski na PŚ w Zakopanem i PK w Innsbrucku

#zrodlo
Trener Michal Dolezal ogłosił skład reprezentacji Polski na najbliższe zawody Pucharu Świata w Zakopanem (16-17 stycznia). Na Wielkiej Krokwi zaprezentuje się siedmiu Biało-Czerwonych. Jednocześnie ogłoszona została kadra na konkursy Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku.

Źródło: www.skijumping.pl

Weekend z zawodami krajowymi, zwycięski powrót Markenga w Norwegii

#zrodlo
Miniony weekend to nie tylko Puchar Świata w Titisee-Neustadt i zakopiański FIS Cup. W kilku krajach skokowej czołówki rozegrano wewnętrzne zawody zakończone interesującymi rezultatami. Sprawdźmy co działo się na arenach Norwegii, Niemiec, Japonii i Austrii.

Źródło: www.skijumping.pl

Okiem Samozwańczego Autorytetu: Sport nas uczy pokory


Sport nas uczy pokory. Mamy swoje marzenia, oczekiwania, przewidywania, czasem przeczucia. Czasem budowane na całkiem sensownych przesłankach. A potem albo się spełniają, albo nie. Truizm? Więc przeczytajmy jeszcze raz i wbijmy sobie do głowy.

Źródło: www.skijumping.pl

Przerwana seria Kamila Stocha. "Sześć konkursów dało mentalnie w kość"

#zrodlo
- Zabrakło komunikacji między głową i nogami. Ciało jest w bardzo dobrej kondycji. Technicznie wszystko wyglądało dobrze, ale głowa powiedziała, że potrzebuje wolnego dnia. Nie było dobrej energii i życia w tym wszystkim - twierdzi Kamil Stoch, który po trzech wygranych z rzędu zajął 17. miejsce na Hochfirstschanze. Polak przed...

Źródło: www.skijumping.pl

Bez grupy krajowej w Zakopanem. Michal Doležal wyjaśnia

#zrodlo
- Skład nie jest jeszcze potwierdzony, natomiast zdecydowaliśmy, że nie wystawimy w styczniowym terminie krajówki w Zakopanem. W tym czasie część skoczków pojedzie na Puchar Kontynentalny do Austrii - tłumaczy Michal Doležal, który w najbliższy weekend wystawi do boju siedmiu zawodników podczas piątkowych kwalifikacji na Wielkiej Krokwi. Grupa narodowa zostanie...

Źródło: www.skijumping.pl

Kraft nie wystartuje w Zakopanem

#zrodlo
Stefan Kraft, który zwieńczył weekend w Titisee-Neustadt pierwszym podium w sezonie, nie pojawi się starcie najbliższych konkursów z cyklu Pucharu Świata. Austriak podczas zawodów na Wielkiej Krokwi będzie zbierał siły na kolejną część zimy.

Źródło: www.skijumping.pl

Limity startowe na 5. period PŚ i PK 2020/2021

#zrodlo
Weekendowe zawody Pucharu Świata w Titisee-Neustadt i FIS Cup w Zakopanem zakończyły czwarty period sezonu 2020/2021 w skokach narciarskich. Tym samym poznaliśmy ostateczny podział miejsc dla ekip w trzecim zimowym okresie startowym. Reprezentacja Polski będzie mogła wystawić siedmiu zawodników zarówno w Pucharze Świata, jak i w Pucharze Kontynentalnym.

Źródło: www.skijumping.pl

PŚ w Titisee-Neustadt: Granerud wraca na szczyt, Kubacki szósty

#zrodlo
Halvor Egner Granerud zwyciężył w niedzielnym konkursie Pucharu Świata na Hochfirstschanze (HS142) w Titisee-Neustadt. Reprezentant Norwegii odniósł wygraną dzięki skokom na odległość 140 m i 138 m. Szóste miejsce zajął Dawid Kubacki, a dziewiąty był Jakub Wolny. Polacy w komplecie awansowali do finału.

Źródło: www.skijumping.pl

PŚ w Titisee-Neustadt: Seria próbna dla Krafta, Stękała trzeci

#zrodlo
Stefan Kraft był najlepszy w serii próbnej przed niedzielnym konkursem Pucharu Świata na Hochfirstschanze (HS142) w Titisee-Neustadt. Reprezentant Austrii poszybował na odległość 141,5 metra. Trzecie miejsce zajął Andrzej Stękała (134 m).

Źródło: www.skijumping.pl

Stoch pokona Schlierenzauera? Małysz: "Wystarczą dwa lata, jeśli będzie dobrze skakał"

#zrodlo
- Dojście do 39 zwycięstw? To była kwestia czasu. W niedzielę stanie przed kolejną szansą, by mieć już 40. Trzeba być Stochem, nie każdy jest w stanie utrzymać takie tempo. Mam nadzieję, że pokona i Gregora Schlierenzauera - mówi Adam Małysz na temat Kamila Stocha, który w sobotę zrównał się...

Źródło: www.skijumping.pl

FC w Zakopanem: Medwed ponownie najlepszy, Pilch siódmy

#zrodlo
Elias Medwed odniósł zwycięstwo w niedzielnym konkursie FIS Cup na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem. Reprezentant Austrii wygrał dzięki skokom na odległość 131 m oraz 134,5 m. Drugi był Ulrich Wohlgenannt, a trzeci Jernej Presecnik. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem okazał się siódmy Tomasz Pilch. Punktowało czterech Biało-Czerwonych.

Źródło: www.skijumping.pl

Brak hymnu dla Stocha? Organizatorzy zabrali głos

#zrodlo
- Nasza technologia zawiodła w sobotni wieczór. Chcielibyśmy oficjalnie przeprosić - czytamy w komunikacie opublikowanym przez organizatorów Pucharu Świata w Titisee-Neustadt, którzy nie uhonorowali zwycięstwa Kamila Stocha odegraniem Mazurka Dąbrowskiego.

Źródło: www.skijumping.pl

PŚ w Titisee-Neustadt: Już o 15:30 początek serii próbnej (lista startowa)

#zrodlo
Przed nami ostatni dzień tegorocznej rywalizacji na Hochfirstschanze (HS142). W niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Titisee-Neustadt wystąpi siedmiu Polaków. Biało-Czerwoni znajdują się w gronie faworytów zaplanowanego na 16:30 konkursu.

Źródło: www.skijumping.pl

reklama
Klatka.pl
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami