Klatka.pl
Pływanie  RSS
Ten rekord mrozi krew w żyłach! Zobacz, co zrobiła Rosjanka

#zrodlo
Niemożliwe nie istnieje - kolejne bariery ludzkich możliwości zostały przełamane. Rosjanka Jekaterina Nekrasowa przepłynęła pod wodą zamarzniętego jeziora aż 85 metrów!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Gala Mistrzów Sportu. Robert Lewandowski Sportowcem Roku 2020! Znamy czołową "dziesiątkę"

#zrodlo
Robert Lewandowski zwyciężył w 86. edycji plebiscytu "Przeglądu Sportowego". Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski wyprzedził Igę Świątek i Kamila Stocha.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

PKO Ekstraklasa. Wirusolog nie ma wątpliwości: wstęp na trybuny tylko dla zaszczepionych

#zrodlo
Szczepienie warunkiem wejścia na trybuny? Wirusolog prof. Włodzimierz Gut uważa, że to najlepsze rozwiązanie, by bezpiecznie odmrozić widownię stadionów i hal sportowych.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Polskie gwiazdy sportu 2020 - rozpoznajesz je na zdjęciach?

#zrodlo
W 2020 roku z postawy wielu polskich sportowców kibice mogli być bardzo dumni. A czy jesteś w stanie bezbłędnie rozpoznać ich na zdjęciach? To prosty quiz, tym bardziej uważaj, by się nie pomylić!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Koronawirus. Polski Związek Pływacki podjął kontrowersyjną decyzję. Rząd nie będzie zadowolony


Rząd zdecydował, że od 28 grudnia nastąpi bardzo poważne ograniczenie w działaniu polskiego sportu. Przepis jest mocno niejasny, ale wygląda na to, że dzieci, młodzież, amatorzy muszą zawiesić treningi. Polski Związek Pływacki na to się nie godzi.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Nie żyje 14-letnia pływaczka. Miała nawrót koronawirusa


Mariana Franklin Ferreira miesiąc temu wygrała z koronawirusem. Choroba jednak nagle wróciła. Tym razem COVID-19 wykończył organizm młodej sportsmenki, a jej przypadek zszokował świat.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pływanie. Marcin Cieślak z najbardziej wartościowym wynikiem w MP 2020, Klaudia Naziębło zdobyła 8 złotych medali


W dniach od 16 do 20 grudnia w Olsztynie rozegrano mistrzostwa Polski 2020 w pływaniu na krótkim basenie. Najbardziej wartościowy wynik zawodów osiągnął Marcin Cieślak. Najwięcej medali zdobyła Klaudia Naziębło.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pływanie. Drużyna Cali Condors z trzema Polakami w składzie wygrała ISL, Caeleb Dressel i Adam Peaty z rekordami świata


Drużyna Cali Condors z Caelebem Dresselem, Marcinem Cieślakiem, Radosławem Kawęckim i Kacprem Majchrzakiem w składzie wygrała finał cyklu International Swimming League 2020 w Budapeszcie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pływanie. Marcin Cieślak 6. raz pobił rekord Polski w listopadzie 2020, dwa rekordy świata Caeleba Dressela w 40 minut


Marcin Cieślak już po raz szósty w listopadzie 2020 roku poprawił rekord Polski w pływaniu podczas zawodów International Swimming League. Dwa rekordy globu w ciągu 40 minut ustanowił Caeleb Dressel.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Gwiazdy sportu z Afryki - rozpoznajesz je na zdjęciach?


Afryka to kontynent, w którym na świat przyszło wielu znakomitych sportowców. Jak poradzisz sobie z zadaniem, które tym razem przed tobą stawiamy? Rozpoznaj bezbłędnie wybitnych zawodników i pochwal się wynikiem w komentarzu!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pływanie. Marcin Cieślak z czwartym i piątym rekordem Polski w ciągu tygodnia, Caeleb Dressel pobił rekord świata


Ciąg dalszy świetnej passy Marcina Cieślaka w zawodach International Swimming League rozgrywanych na 25-metrowym basenie w Budapeszcie. Polak już po raz piąty w ciągu tygodnia poprawił rekord kraju. Natomiast Caeleb Dressel pobił rekord świata.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Kara dla Shayny Jack złagodzona. Udowodniono jej niewinność


Aż 17 miesięcy trwało postępowanie w sprawie Shayny Jack, którą przyłapano na dopingu. W końcu 22-latka doczekała się ostatecznego werdyktu. Choć została uznana za niewinną, to i tak nałożono na nią karę.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pływanie. Marcin Cieślak z trzecim rekordem Polski w tym tygodniu - poprawił wynik Konrada Czerniaka z 2011 roku


Marcin Cieślak poprawił rekord Polski w pływaniu na 100 metrów stylem motylkowym podczas półfinałowych zawodów International Swimming League 2020 na krótkim basenie w Budapeszcie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pływanie. W Gdańsku odbył się Otylia Swim Cup. "To wielkie święto dla dzieci"


Wielu młodych adeptów pływania od marca nie mogło wystartować w żadnych zawodach. W piątek w Gdańsku odbył się organizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak Otylia Swim Cup, w którym rywalizowały dzieci i młodzież w wieku od 8 do 15 lat.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pływanie. Dwa rekordy kraju w 25 minut - Marcin Cieślak z najlepszymi polskimi wynikami na 100 m zmiennym i 50 motylkiem


Marcin Cieślak poprawił dwa rekordy Polski w pływaniu podczas rozgrywanych na krótkim basenie w Budapeszcie dziesiątych zawodów International Swimming League 2020.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Trzęsienie ziemi w australijskim pływaniu. Wszystko przez doping


Australijska sztafeta 4x100 metrów może stracić brązowy medal igrzysk olimpijskich w Londynie. Wszystko dlatego, że w organizmie jednego z pływaków wykryto niedozwoloną substancję.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pływanie. Zawody Otylia Swim Cup w Szczecinie przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. Wielka radość dzieciaków


- Zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa było dla mnie kluczowe, ale najważniejsza jest radość dzieci, które mogą startować w zawodach - mówi Otylia Jędrzejczak. W piątek w Szczecinie odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży Otylia Swim Cup.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pływanie. Radosław Kawęcki i Katarzyna Wasick z kolejnymi zwycięstwami w ISL


Radosław Kawęcki po raz trzeci wygrał wyścig na 200 metrów stylem grzbietowym podczas rozgrywanych w Budapeszcie zawodów cyklu International Swimming League 2020. Zwycięską passę przedłużyła również Katarzyna Wasick.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pływanie. Nie żyje trener gwiazd. Don Talbot miał 87 lat


W wieku 87 lat zmarł Don Talbot, wieloletni trener pływackich gwiazd. Australijczyk odszedł z tego świata 3 listopada. Był szkoleniowcem reprezentacji Kanady, Stanów Zjednoczonych i Australii.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pływanie. Rekord Polski na początek i koniec tygodnia - Katarzyna Wasick z 6. wynikiem w historii na 50 m kraulem


Katarzyna Wasick ponownie poprawiła rekord Polski w pływaniu na 50 metrów stylem dowolnym podczas zawodów International Swimming League w Budapeszcie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Klatka.pl
reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami