Prointegra
Pływanie  RSS
QUIZ: Pamiętasz tych reprezentantów Polski? Rozpoznaj ich na zdjęciu!


Z pewnością wiele razy widziałeś ich występy w reprezentacji Polski, ale czy nadal ich dobrze pamiętasz? Spróbuj rozpoznać byłych kadrowiczów na zdjęciu. To, wbrew pozorom, nie jest takie proste zadanie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Petrusewicz. Piękny jak Presley mistrz pływania bije rekord


Wrocławski basen jest oblężony przez ludzi. Cisną się do holu, zalegają na schodach, szczęśliwcy stoją wokół basenowej niecki. Czekają w napięciu na ten moment. I nagle słychać potężny krzyk: Jest. Polak ustanowił rekord świata w pływaniu na 100 m.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

QUIZ: wielkie sukcesy Polaków. Pamiętasz je dobrze? Udowodnij!

#zrodlo
To były wiekopomne występy i sportowcy, którzy na zawsze zapisali się w historii polskiego sportu. Jesteś pewien, że dobrze pamiętasz ich sukcesy? Udowodnij, rozwiązując nasz quiz.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Koronawirus w Polsce. Nowa decyzja w sprawie basenów. Pozostaną otwarte dla niektórych

#zrodlo
Jeszcze w czwartek ogłaszano, że od soboty baseny w całej Polsce zostaną zamknięte. Teraz sytuacja wygląda już zupełnie inaczej. Są osoby, które będą mogły z nich korzystać.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Zamknięcie basenów wykończy szkoły pływania. "Nie przetrwamy drugiego lockdownu"

#zrodlo
- Nasza sytuacja robi się tragiczna. Nie przetrwamy drugiego lockdownu - mówi Sonia Bochyńska-Knapik ze szkoły pływania Academy of Hasten. Dla takich biznesów jak jej ponowne zamknięcie basenów to katastrofa. I prawdopodobnie koniec działalności.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Jest nadzieja na otwarcie basenów! Jędrzejczak rozmawiała z ministrem Glińskim

#zrodlo
Od soboty działalność basenów zostanie zawieszona. Okazuje się jednak, że jest nadzieja na otwarcie pływalni. Pozytywne informacje przekazała Otylia Jędrzejczak.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

QUIZ: rozpoznasz wszystkich reprezentantów Polski? Udowodnij!

#zrodlo
Jesteś pewien, że dobrze znasz wszystkich reprezentantów i reprezentantki Polski? Spróbuj ich rozpoznać na zdjęciu. Uwaga, to nie jest takie proste zadanie!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Zapłakana Federica Pellegrini poinformowała, że jest zakażona koronawirusem

#zrodlo
Mistrzyni olimpijska we łzach. Federica Pellegrini liczyła, że w końcu wystartuje w zawodach pływackich. Włoszka otrzymała jednak pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Koronawirus. Nowe obostrzenia. Czy baseny i siłownie będą otwarte?

#zrodlo
Premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe regulacje w związku z walką z pandemią koronawirusa. Od 19 października zmienią się zasady w strefie żółtej i czerwonej, jeśli chodzi o dostępność do placówek typu aquaparki, baseny i siłownie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pływanie. Daiya Seto zawieszony przez federację. Powód decyzji zaskakuje

#zrodlo
Daiya Seto został zawieszony przez Japońską Federację Pływania. Działacze podjęli taką decyzję z uwagi na romans, w jaki wdał się 26-letni zawodnik i aktualny mistrz świata na 200 i 400 metrów.

Tagi: Roma
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Polacy toną, trzeba to zmienić! "Pływacki Patrol" podpowie, jak bezpiecznie korzystać z wody

#zrodlo
Pół tysiąca naszych rodaków tonie każdego roku w Polsce. To nie alkohol i brawura są głównymi przyczynami. - I dlatego trzeba działać, bo można to zmienić - mówi pływak Leszek Naziemiec, który z grupą zapaleńców przygotowuje specjalną akcję.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Otylia Jędrzejczak, Anna Szafraniec, Ewelina Kobryn i Patrycja Czepiec poprowadziły pokazową lekcję w Sanoku

#zrodlo
Blisko 250 dziewcząt ćwiczyło w środę pod okiem Otylii Jędrzejczak i trzech innych mistrzyń sportu w Sanoku. Zajęcia były kolejną odsłoną realizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak akcji "Mistrzynie w Szkołach".

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Wielkie mistrzynie sportu na niezwykłej lekcji wf-u. Otylia Jędrzejczak daje przykład młodzieży

#zrodlo
"Mistrzynie w szkołach" to autorski projekt Otylii Jędrzejczak, który jest realizowany przez jej fundację. W najbliższą środę była mistrzyni w pływaniu zagości w Sanoku.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Ogromne zainteresowanie Otylia Swim Tour w Katowicach. Dzieci lgną do pływania

#zrodlo
W zaledwie dwadzieścia minut zarezerwowano wszystkie miejsca na warsztaty Otylia Swim Tour z Otylią Jędrzejczak. Dzieci miały okazję sprawdzić się w każdym stylu pływackim.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pływanie. W sobotę Otylia Swim Tour zawita do Katowic

#zrodlo
Blisko stu młodych adeptów pływania weźmie udział w zajęciach Otylia Swim Tour, które w sobotę odbędą się w Katowicach. To trzecia odsłona tegorocznych warsztatów, skierowanych do młodych ludzi zafascynowanych pływaniem oraz ich rodziców.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Wyjątkowa lekcja WF-u w Inowrocławiu. Prowadziły ją Otylia Jędrzejczak, Anita Włodarczyk i inne wielkie mistrzynie

#zrodlo
Pięć wielkich mistrzyń, wśród nich trzy mistrzynie olimpijskie, poprowadziły niezwykłą lekcję wychowania fizycznego dla uczennic z Inowrocławia. To była pierwsza odsłona akcji "Mistrzynie w Szkołach", realizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Otylia Swim Tour. Ponad 200 osób na pływackich warsztatach

#zrodlo
Warsztaty pływackie "Otylia Swim Tour" odbyły się w Łodzi. Młodych zawodników, którzy przy udziale trenerów z Fundacji Otylii Jędrzejczak doskonalili swoje umiejętności, odwiedziła minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Otylia Swim Tour. Łódź czeka na młodych adeptów pływania

#zrodlo
W najbliższą niedzielę w Łodzi odbędę się warsztaty dla dzieci i młodzieży, które zorganizuje Fundacja Otylii Jędrzejczak. - Chodzi o dobrą zabawę - przekonuje mistrzyni olimpijska w pływaniu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Nastoletni zawodnicy gwałceni przez trenerów - dzień w dzień. Ciemna strona sportu


Federacje sportowe jak Kościół katolicki, a działacze jak biskupi - przez kilkadziesiąt lat molestowano dzieci, które marzyły o medalach olimpijskich czy tytułach mistrzowskich. Na całym świecie: od USA po Francję, od Hiszpanii po Wielką Brytanię.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Rusza kolejna edycja Mistrzyń w Szkołach. Otylia Jędrzejczak zachęca dziewczyny do aktywności fizycznej


Trwają zapisy do pierwszej tegorocznej odsłony akcji "Mistrzynie w Szkołach", organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Ta niezwykła lekcja wychowania fizycznego dla dziewcząt odbędzie się 29 września w Inowrocławiu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Hopaj

f4up
Polecamy
Baseny zamknięte, ale nie dla wszystkich. Jest oficjalna decyzja

#zrodlo
Rozporządzenie Rady Ministrów odnośnie zamknięcia m.in. siłowni i basenów spotkały się z głośnym sprzeciwem. Osoby korzystające z tych obiektów skarżyły się, że obostrzeń nie nałożono m.in. na kina i teatry, a zamknięcie pływalni zablokuje możliwości treningów zawodowych pływaków. W piątek podjęto oficjalną decyzję odnośnie tego, dla kogo dokładnie baseny będą niedostępne.

Źródło: sport.onet.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami