Klatka.pl
Lekkoatletyka  RSS
Mityng Orlen Cup: zawody w Łodzi otworzą lekkoatletyczny sezon halowy w kraju

#zrodlo
Zaplanowany na 12 lutego w Łodzi mityng Orlen Cup 2021 otworzy halowy sezon lekkoatletyczny w Polsce. W Atlas Arenie czołowi reprezentanci kraju będą walczyć o kwalifikacje na Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu (5-7 marca).

Źródło: sport.onet.pl

Lewandowski tym razem najlepszy. Jak wyglądały najlepsze trójki w XXI w.?

#zrodlo
Robert Lewandowski został wybrany Sportowcem Roku w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego. To był znakomity okres dla polskiego sportu, w którym święciliśmy wiele sukcesów. Jak wyglądały poprzednie lata? Oto wszystkie podia Plebiscytu "PS" w XXI w.

Źródło: sport.onet.pl

Monika Pyrek wspomina dawne bale. "Była okazja poświętować"

#zrodlo
Gościem na Gali Mistrzów Sportu była była znakomita tyczkarka Monika Pyrek. Wspominając poprzednie bale, w których wielokrotnie uczestniczyła, mówiła z uśmiechem, że była to jedna z nielicznych okazji, w których mogła wraz z innymi sportowcami wspólne świętować sukcesy.

Źródło: sport.onet.pl

Królowa polskiej lekkoatletyki. Cel ma jeden

#zrodlo
Mimo braku imprez medalowych Justyna Święty-Ersetic wykazała się znakomitą formą – zarówno zimą, jak i latem. Czy ma szanse w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski?

Źródło: sport.onet.pl

Wicemistrz olimpijski w skoku w dal Manyonga tymczasowo zawieszony

#zrodlo
Reprezentant RPA Luvo Manyonga, wicemistrz olimpijski 2016 i mistrz świata 2017 w skoku w dal, został tymczasowy zawieszony. Utytułowany lekkoatleta jest podejrzany o naruszenie przepisów dotyczących miejsca pobytu.

Źródło: sport.onet.pl

Justyna Święty-Ersetic: dla każdego z nas to ogromne wydarzenie

#zrodlo
- Lubię wyzwania, cieszę się, że podołałam. Mój trener dostarcza mi wiele rozrywki - powiedziała znakomita polska lekkoatletka, Justyna Święty-Ersetic, komentując swoje tegoroczne starty. Zawodniczka w ostatnich dwóch latach zajmowała 4. miejsce w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na Sportowca Roku. Nominację uzyskała także w tym roku.

Źródło: sport.onet.pl

Piotr Małachowski: to jest bardzo duża presja, którą nakładamy sobie sami

#zrodlo
Piotr Chłystek z "Przeglądu Sportowego" przed 86. Plebiscytem "PS" rozmawiał z Piotrem Małachowskim. Co miał do powiedzenia nasz medalista olimpijski? Poruszył ciekawy wątek presji i chęci wywalczenia medalu na najważniejszej imprezie dla sportowca, czyli IO.

Źródło: sport.onet.pl

Mistrzyni świata w półmaratonie Jepchirchir poza olimpijską reprezentacją

#zrodlo
Kenijka Peres Jepchirchir, która w październiku w Gdyni została mistrzynią świata w półmaratonie, nie znalazła się w reprezentacji kraju na igrzyska w Tokio. Olimpijski start to marzenie 27-latniej biegaczki.

Źródło: sport.onet.pl

Zamieniła sport na fajerwerki

#zrodlo
Przez lata była czołową polską lekkoatletką, a jej rezultat w siedmioboju wciąż jest krajowym rekordem. Małgorzata Brzozowska teraz realizuje się w zupełnie nowej roli. Po zakończeniu kariery sportowej została... pirotechnikiem, a fajerwerki to jej drugie "ja".

Źródło: sport.onet.pl

Fake news, który zmienił historię lekkoatletyki

#zrodlo
Fake newsy to prawdziwa zmora naszych czasów, często czyniąca olbrzymie szkody. Nie jest to jednak nic nowego, bowiem z fabrykowaniem fałszywych informacji zmagano się od dawna. Przykładem tego może być historia igrzysk olimpijskich z 1928 roku z Amsterdamu, gdzie sfabrykowany przez dziennikarzy fake news zniszczył kariery wielu biegaczkom. Kobiety musiały z jego efektami zmagać się ponad 30 lat.

Źródło: sport.onet.pl

Lekkoatletyczne DME w Chorzowie w nowym terminie

#zrodlo
Zaplanowane pierwotnie na drugą połowę czerwca 2021 roku lekkoatletyczne drużynowe mistrzostwa Europy w Chorzowie odbędą się 29-30 maja. O zmianie terminu poinformował we wtorek Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Źródło: sport.onet.pl

Coraz więcej imprez lekkoatletycznych w Polsce, ale do Diamentowej Ligi daleko

#zrodlo
W Polsce z roku na rok odbywa się coraz więcej imprez lekkoatletycznych, ale nadal nie ma szans, by w najbliższych latach zorganizować mityng Diamentowej Ligi. Chodzi nie tylko o budżet. "To zamknięty krąg, który nie zmienia się od lat" - uważa menedżer Marcin Rosengarten.

Źródło: sport.onet.pl

Robert Korzeniowski zabrał głos ws. programu IO 2024. Skreślono jego koronny dystans

#zrodlo
Czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski popiera zmiany w programie igrzysk w Paryżu w 2024 roku i nie jest zawiedziony skreśleniem chodu na jego koronnym dystansie 50 km. "Tym bardziej, że może czekać nas bardziej emocjonująca rywalizacja" - ocenił.

Źródło: sport.onet.pl

Polscy lekkoatleci docenieni przez magazyn "Track and Field News"

#zrodlo
Polscy lekkoatleci zostali docenieni przez ekspertów prestiżowego amerykańskiego magazynu "Track and Fields News". Wojciech Nowicki został uznany za najlepszego młociarza sezonu, a w czołowych trójkach poszczególnych konkurencji znalazła się jeszcze piątka biało-czerwonych.

Źródło: sport.onet.pl

Nie żyje Maria Piątkowska, wielka gwiazda polskiej lekkoatletyki

#zrodlo
W dramatycznych okolicznościach zmarła w sobotę 19 grudnia w wieku 89 lat – Maria Piątkowska, najwszechstronniejsza polska lekkoatletka lat pięćdziesiątych i początku sześćdziesiątych.

Źródło: sport.onet.pl

Mityng w Spale: Michał Haratyk zaczął sezon halowy od 19,91 m


Michał Haratyk pchnął kulę na odległość 19,91 i wygrał mityng w Spale, który jest przerywnikiem w trakcie zgrupowania. Drugi w piątek był Jakub Szyszkowski - 19,80. Rezultaty Polaków to najlepsze wyniki w rozpoczynającym się właśnie sezonie halowym w Europie

Źródło: sport.onet.pl

Morderca Pistorius więziennym dobroczyńcą


Oscar Pistorius z RPA, zwany najszybszym człowiekiem świata bez nóg, odsiaduje karę 15 lat więzienia za zamordowanie w 2013 roku swojej dziewczyny Reevy Steenkamp. Temu 34-letniemu inwalidzie nie jest jednak źle w otoczonym pięknymi ogrodami zakładzie wychowawczym Atteridgeville Correctional Centre.

Źródło: sport.onet.pl

Marcin Lewandowski ambasadorem HME w Toruniu


Marcin Lewandowski, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy w biegu na 1500 metrów został ambasadorem halowych mistrzostw Europy, które w marcu odbędą się w Toruniu. W zawodach wystartują wszystkie największe gwiazdy europejskiej lekkiej atletyki.

Źródło: sport.onet.pl

HMŚ: impreza Nankinie ponownie przełożona, tym razem na 2023 rok


Lekkoatletyczne halowe mistrzostwa świata w chińskim Nankinie zostały ponownie przełożone, tym razem z 2021 na 2023 rok – poinformował międzynarodowa federacja (World Athletics).

Źródło: sport.onet.pl

Romantyczny maraton w cieniu zamachu


Czy bieganie na długich dystansach może być romantyczne? Maraton w Bostonie udowadnia, że tak, a historia Kellie Marshall pokazuje, że wielkie uczucie potrafi przezwyciężyć chorobę, słabości, a nawet atak terrorystyczny.

Tagi: Roma
Źródło: sport.onet.pl

reklama
Klatka.pl
Kontakt z nami