Hopaj
Lekkoatletyka  RSS
AMP w biegach przełajowych: radość w Olsztynie i Warszawie

#zrodlo
Reprezentantki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie wygrali Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych, które odbyły się w Supraślu na Podlasiu. Zawodnicy rywalizowali w czterech biegach.

Źródło: sport.onet.pl

MP w chodzie: Rafał Augustyn i Agnieszka Ellward najlepsi w Dudincach

#zrodlo
Tylko 11 zawodników i dwie zawodniczki z pięciu krajów wzięło udział w 39. edycji mityngu w chodzie na dystansie 50 km w Dudincach na Słowacji. Rozgrywano tam mistrzostwa Polski – najlepsi byli Rafał Augustyn i Agnieszka Ellward.

Źródło: sport.onet.pl

Mistrzyni olimpijska wściekła się, bo uniewinniono od dopingowych zarzutów jej największą rywalkę

#zrodlo
Trybunał Dyscyplinarny World Athletics uznał, że mistrzyni świata w biegu na 400 metrów Salwa Eid Naser nie złamała reguł antydopingowych i nie należy jej się 2-letnia dyskwalifikacja. To jednak wcale nie zamknęło sprawy, a wręcz rozpętało burzę. Pierwszą, która zdecydowanie wyraziła swe wątpliwości jest mistrzyni olimpijska z Rio na tym dystansie Shaunae Miller-Uibo.

Źródło: sport.onet.pl

Żyj, gdy pozwolą ci umrzeć

#zrodlo
Jesteś pewna, że chcesz kontynuować? – pyta lekarz. Marieke leży w sypialni, stoją nad nią rodzice i najbliżsi przyjaciele. Mistrzyni jest spokojna, rozluźniona, godzinę wcześniej opowiadała kawały. – Tak, kontynuujmy – mówi. Doktor robi zastrzyk, Marieke zasypia. Gdy lekarz stwierdza śmierć, Lieve Bullens idzie po butelkę szampana, a potem razem z rodzicami zmarłej piją po kieliszku. Śmiejąc się i płacząc jednocześnie.

Źródło: sport.onet.pl

Skra zgasła po 99 latach...

#zrodlo
W sytuacji, gdy Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wprowadził na teren obiektów Skry Warszawa przy ul. Wawelskiej ekipę dokonującą pilnych remontów zabezpieczających przed ewentualną katastrofą budowlaną, gospodarz tego sportowego kompleksu Krzysztof Kaliszewski kazał zawiesić wszelkie zajęcia sportowe.

Źródło: sport.onet.pl

MŚ w półmaratonie: triumf i rekord Ugandyjczyka Jacoba Kiplimo w Gdyni

#zrodlo
Jacob Kiplimo z Ugandy wygrał w Gdyni mistrzostwa świata w półmaratonie. Uzyskał czas 58.49, poprawiając rekord tej imprezy. Drugi był Kenijczyk Kibiwott Kandie, a trzecie miejsce zajął Amedework Walelegn z Etiopii.

Źródło: sport.onet.pl

MŚ w półmaratonie: triumf i rekord Kenijki Peres Jepchirchir w Gdyni

#zrodlo
Kenijka Peres Jepchirchir wygrała w Gdyni mistrzostwa świat w półmaratonie. Uzyskała czas 1:05.16, poprawiając należący do niej rekord świata w biegu samodzielnym kobiet. Druga była Niemka Melat Yisak Kejeta, a trzecie miejsce zajęła Etiopka Yalemzerf Yehualaw.

Źródło: sport.onet.pl

17. Bieg po Nowe życie odbył się w Warszawie

#zrodlo
W Warszawie odbyła się 17. edycja Biegu po Nowe Życie. Jak zawsze impreza miała formę marszu nordic walking, podczas którego symboliczny dystans pokonują trzyosobowe sztafety.

Źródło: sport.onet.pl

Widzieć więcej niż czubek własnego nosa

#zrodlo
Jego dzieciństwo było - jak sam mówi - piekłem. Choć ma 64 lata, to wspomnienie tamtych lat jest ciągle bolesne. Nawet po tak długim czasie pojawiają się łzy i łamie mu się głos. Janusz Bukowski, nazywany biegowym Jurkiem Owsiakiem, traumę z dzieciństwa przekuł w coś wspaniałego. Najpierw pomagał i dalej pomaga osobom niepełnosprawnym, a teraz walczy o coś, co jest bezcenne - krew. A wszystko przez sport.

Źródło: sport.onet.pl

Nowe wyzwanie dla Oktawii Nowackiej i Justyny Święty-Ersetic

#zrodlo
Macie 60 minut i biegniecie, ile sił w nogach. Im więcej, tym lepiej. Kilometrami dzielicie się w drużynie. W tym roku Bieg Erasmusa zmienia zasady, ale nadal dostarcza emocji i adrenaliny, a najlepszym zapewnia nagrody. Ambasadorką imprezy kolejny raz jest mistrzyni świata w pięcioboju nowoczesnym, Oktawia Nowacka.

Źródło: sport.onet.pl

Łzy szczęścia i radości - powitanie Polish Wings

#zrodlo
Szermierz Jacek Gaworski powitał zespół biegaczy „Polish Wings”, którzy wrócili wczoraj do Polski. Sześcioro zawodników wygrało morderczy bieg Ultra Mirage, by zwrócić uwagę na sytuację chorującego paraolimpijczyka. - Dla mnie oni są mistrzami – podsumowuje Jacek Gaworski.

Źródło: sport.onet.pl

Noc rekordów świata. Dwa najszybsze biegi w historii lekkoatletyki

#zrodlo
Joshua Cheptegei na 10000 metrów, a Letesenbet Gidey na dwukrotnie krótszym dystansie poprawili rekordy świata podczas specjalnie zorganizowanych w tym celu zawodów w Walencji. Ugandyjczyk 17 października ma wystartować w Gdyni.

Źródło: sport.onet.pl

Lekarze nie mieli pomysłu, jak wyleczyć go z raka, zastosował więc terapię biegową

#zrodlo
Marcin Bujak nigdy specjalnie nie garnął się do sportu. Zajął się nim na poważnie dopiero tuż przed czterdziestką, a wszystko przez lekarzy, którzy nie potrafili mu pomóc.

Źródło: sport.onet.pl

Bieg po Nowe Życie. Kolejna edycja wyjątkowych zawodów

#zrodlo
17. Bieg po Nowe Życie odbędzie się 3 października w Warszawie. To już siódma wizyta tego wydarzenia w stolicy. Tak jak w zeszłym roku odbędzie się ono w wyjątkowych plenerach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Źródło: sport.onet.pl

17. Bieg po Nowe Życie już 3 października w Warszawie! Wracamy z nowymi pomysłami!

#zrodlo
Bieg po Nowe Życie wraca do realnego świata. Największa polska inicjatywa społeczna promująca świadome dawstwo narządów, po czerwcowej edycji wirtualnej, wraca do „rzeczywistego” Wilanowa.

Źródło: sport.onet.pl

Zabrakło trzech dni. Rodzice i przyjaciel z lekkoatletycznej kadry wspominają Kamilę Skolimowską

#zrodlo
Teresa i Robert znają ją jako córkę, ale o tym, jaką była przyjaciółką, mogą mówić tylko ci, którzy żyli z nią na co dzień w czasie zgrupowań. Jedną z takich osób jest Piotr Małachowski. Mija 20 lat od złotego medalu olimpijskiego Kamili Skolimowskiej.

Źródło: sport.onet.pl

Święto biegaczy w Warszawie – znamy zwycięzców 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego!

#zrodlo
Ten weekend należał do biegaczy. 1000 zawodników podzielonych na 4 tury w biegu stacjonarnym oraz ponad 3000 osób wirtualnie, wystartowało w 42. edycji PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego, który był z pewnością najważniejszą imprezą biegową w kraju w tym roku. Zwyciężył Paweł Kosek, pokonując dystans 42km 195m w 02:23:14. Wśród pań triumfowała Dominika Stelmach-Stawczyk z czasem 02:41:57. Maraton Warszawski odbywa się nieprzerwanie od 1979 roku. W tym roku niemal wszystko było inne niż dotąd. Wszystko, poza wielką pasją, która po raz kolejny połączyła biegaczy w ostatni weekend września.

Źródło: sport.onet.pl

Życie nie kończy się na mecie

#zrodlo
Stań przed lustrem i przyznaj, że to spieprzyłeś. Miałeś być mistrzem świata, a siedzisz w londyńskiej kawalerce, kombinując, jak zarobić kilka funtów na ćpanie. W końcu łykasz kilkanaście tabletek i popijasz wódką, żeby to skończyć. I tak nikt nie będzie rozpaczał. Rodzice trochę popłaczą, ktoś położy wieniec i powie, że szkoda chłopaka, bo miał talent. Tyle. Liczą się tylko zwycięzcy.

Źródło: sport.onet.pl

Więcej czasu dla Rosjan na poprawienie planu walki z dopingiem w lekkoatletyce

#zrodlo
Zawieszona Rosyjska Federacja Lekkoatletyczna (RusAF) otrzymała od World Athletics (dawny IAAF) kolejne sześć miesięcy na poprawienie "poważnie wadliwego" planu walki z dopingiem – poinformowano w sobotę.

Tagi: IAAF
Źródło: sport.onet.pl

Choroba przewartościowała moje życie


Żaden moment nie jest odpowiedni na chorowanie. A już na pewno nie ten, kiedy po głowie krążą myśli o kolejnym rekordzie życiowym, czy trzecich już igrzyskach olimpijskich. Wyjazd na obóz, powrót, znów obóz. A w tym wszystkim pojawiające się coraz częściej kłucie w piersi. Wreszcie diagnoza. Później zabieg, chemioterapia i radioterapia, a w końcu złoto zdobyte w mistrzostwach Polski, bo to powrót do sportu jest dla niej najlepszą terapią. Kiedy choroba wraca 10 lat później, oszczepu już nie ma. Nie ma treningów i zawodów, ale niezmiennie jest wola walki, siła i ogromna determinacja. – Motywuje mnie chęć życia i też pokazania, że rak to nie wyrok, pokazania siebie jako osoby, która może być przykładem dla innych, że można wygrać z tą chorobą, że trzeba walczyć, nie można się poddać. To mnie napędza – mówi nam Barbara Madejczyk.

Źródło: sport.onet.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami